| AlexKiss a întrebat:

as vrea sa-mi cumpar o placa de baza cu placa video incorporata de 512mb cum se numeste si cam cat ar costa dau

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa-ti poata cineva recomanda o placa de baza trebuie sa stie ce piese mai ai de la vechea placa sau daca vrei sa cumperi si altele noi. Nu ne spui nimic!
Ai procesor? Denumirea? Ai HDD? Daca da, denumirea lui? Ai memorii? Denumirea? Ai unitate optica? Ai placa video? Ce cutie ai? MicroATX sau ATX.
Sunt detalii esentiale fara de care nu-ti putem face o recomandare intru-cat am gresi si nu este corect.

| TraceurAlexx a răspuns:

Nu placa de baza are placa video incorporata, ci procesorul are... ce procesor, rami, sursa ai?

| K0sti a răspuns (pentru TraceurAlexx):

Chipsetul are video incorporat, nu procesorul, mai exact Northbridge-ul.

| TraceurAlexx a răspuns (pentru K0sti):

Degeaba are chipsetul video incorporat daca nu are si procesorul happy.