| Bydy a întrebat:

As vrea sa stiu ce placa video sa-mi cumpar pentru jocuri. Eu as vrea sa ma incadrez in 200 de lei. Daca puteti sa-mi spuneti si de unde sa o iau ar fi mult mai bine.
P.S.big grinau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Userul "ynna93" este TEPAR! NU cumparati de la el! Da tepe pe computergames, 4tuning, gmclub, cieloclub si okazii!

7 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Citeste aici cateva sfaturi de achizitie http://recomandare.info/2012/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html

| ynna93 a răspuns:

Salve colegu,in primul rand trebuie sa ne spui uramtoarele:

Procesor; neaparat brand-ul si puterea sursei, slotul placii video AGP/PCI-E, si ce rezolutie are monitorul, dupa o sa-ti dau un sfat, cheers!

| ynna93 a răspuns:

Eu am placi video de vanzare, sh dar in stare foarte buna.Cheers!

| Bydy explică:

Procesor AMD Athlon (tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ (2CPUs), -2.0 GHz, Memoria de 2048 MB RAM, DiretX 11, placa video Nividia GeForce 7025, 32 biti, memorie totala aproximativa 889 MB. Rezolutia de la ecran este de 1920 x 1080

| ynna93 a răspuns (pentru Bydy):

Pai sperand ca ai o sursa de minim 450w reali, iti pot recomanda un 8800gt 512mb 256 biti o.c. de la gigabyte, stare impecabila avand cooler zalmann, pret 200 ron.am si mai ieftine la 90-100ron,deoarece orice alta placa mai avansata va fi trasa in jos de procesorul tau, iar una mai buna, noua, pleaca de la 4-5 milioane.

Pentru alte informatii cauta-ma pe mess, bz_05_hyu,cheers!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ynna93):

TEPAR! NU cumparati de la el! Da tepe pe computergames, 4tuning, gmclub, cieloclub si okazii!

| Bydy explică:

Procesor AMD Athlon (tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ (2CPUs), -2.0 GHz, Memoria de 2048 MB RAM, DiretX 11, placa video Nividia GeForce 7025, 32 biti, memorie totala aproximativa 889 MB. Rezolutie ecran 1920 x 1080