| SnapHMan a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum creez o retea de wi-fi.Multumesc anticipat si sarbatori fericite tuturor.

2 răspunsuri:
| Perfect1T a răspuns:

Ai nevoie de un Router Wireless, care nu este scump, costa 50-80 de lei! Iti conectezi cablul de internet in portul WAN al routerului, iar routerul va incepe sa emita prin semnalul wireless datele care sunt transmise prin cablu!

| cosmoserdean a răspuns:

Trebuie sa-ti cumpri un router wirelles.Acesta il conectezi ca si un calculator la modem si in functie de ce router ti-ai luat trebuie sa-l configurezi cu numele retelei, si parola. Asta ar trebui sa fie usor daca citesti instructiunile. Uite cateva router-e :http://www.emag.ro/routere_wireless/c?ref=landing_1_0