| eggsoup a întrebat:

Salut, TPU.

Aș vrea să vă spun problema mea pe care o am la PC.

În urmă cu 7 zile, am intrat în windows automatic repair si nu am mai putut sa ies de acolo. Am înțeles că singura soluție pe care o pot face este să pun un windows pe un stick USB și apoi să-mi repar fișierele corupte ce împiedică funcționarea sistemului. Țin să menționez că am windows 8.1.
Întrebarea e: dacă pun un windows 10 pe un stick USB, pot schimba complet pc-ul din windows 8.1 în windows 10?
Vor apărea erori sau ceva? Există și alte soluții prin intermediul cmd-ului? Dacă da, care sunt acestea?
Mulțumesc de răspuns!

*răspunsurile negative nu o să le iau în considerare.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca pui Windows 10 poti sa stergi Windowsul vechi si sa ii faci upgrade la 10. Repair ii poti face doar daca pui tot 8.1 pe stick.