| AndYbOOs a întrebat:

as vrea si eu sa imi pun un procesor nou dar nu stiu cam ce s-ar potrivi la sursa atx 450w p4 delux si
placa mcp6p-m2 v6.0,eu acum am amd sempron 3600(varza), as vrea sa ma pot juca gta 4, assassins cred 2 etc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Problema nu e ca ai un procesor varza, problema e ca ai o sursa pocnitoare si va trebui sa schimbi practic tot. Ce buget ai?

| AndYbOOs explică (pentru KodrutZ):

Ce ar trebui sa schimb si cat m-ar costa, buget nu am in momentul de fata dar pot face rost daca gasesc ceva componente decente (deci nu prea scump ).

| KodrutZ a răspuns (pentru AndYbOOs):

Eu te intreb si tu raspunzi fix nimic. Poate ca pentru mine nu prea scump inseamna 3-4000 RON, iar pentru tine 500. Gindeste-te un pic inainte sa raspunzi fara sa spui nimic.

6 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Cand ai lucruri asa vechi baga alt sistem, trebuie sa se potriveasca socketul si de asemenea si sursa sa poate tine procesorul. Oricum nu te astepta la bust considerabil. BUY A new pc.

| AndYbOOs explică:

Cam ce ar trebui sa schimb si cat m-ar costa toate astea?

| AndYbOOs explică:

Ce ar trebui sa schimb si cam cat m-ar costa?

| AndYbOOs explică:

Un buget de cam 1000