| anonim_4396 a întrebat:

Asta este o intrebare tampita dar ma rog... De cateva zile am net foarte prost si nu mai e bun cam de nimic poate fi din cauza la caldura?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Din cauza caldurii: Nu!
Din cauza fenomenelor meteo( furtuna, trasnet, ploaie abundenta): Da!
In cazul tau responsabil e furnizorul de internet. Trebuie contactat, telefonic, furnizorul si cerut explicatii.
happy

| PainTech a răspuns:

Nu are treaba caldura cu viteza internetului. Eventual fenomenele meteo extreme din ultima perioada.

| Bogdan70001 a răspuns:

Si eu am internet prost de cateva zile. Esti de la UPC nu?

| iSpoat a răspuns:

Nu. Poate fi din cauza vremei de afara, indiferent ca ai fibra optica. Sau poate fi din cauza caldurii doar daca ai 60-70 de grade in casa.

| LPCTSTR a răspuns (pentru iSpoat):

Te rog, spune-mi ca glumesti cand spui toate mizeriile alea...
1. * "vremii" nu "vremei"; totusi, suna ciudat "din cauza vremii de afara" (adica cum, exista vreme si in casa?)
2. Eu in viata asta nu am auzit ca temperatura mediului exterior sa afecteze intr-un mod sau altul calitatea transferului de date trimise prin intermediul fibrei de sticla.
Adica temperatura || calitatea transferului de date ([total] paralel (pentru necunoscatori))
3. Si spune-mi tu, fiinta poikiloterma, cum reusesti sa traiesti la 60-70 °C atat timp cat omul se "topeste" la maxim 40°C?
Ai vreun truc magic prin care rezisti la o temperatura dubla fata de cea a corpului tau(36-37°C)? Este posibil asa ceva?
Mii de ganduri imi trec cand vad prostia "60-70 de grade in casa" (pe timpul verii, 'rlly'?) insa nu cred ca vorbesc cu persoana potrivita.
Te rog, nu induce omul in eroare si nu veni cu astfel de absurditati.

| iSpoat a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sursa Wikipedia: Sarcasmul este o remarcă „amară, ascuțită sau batjocură". Deși ironia și subestimarea este prezentă în contextul imediat, majoritatea oamenilor disting sarcasmul de ironie; sarcasmul a fost catalogat ca o posibilă hărțuire în anumite circumstanțe.

| LPCTSTR a răspuns (pentru iSpoat):

Dragul meu, eu am luat-o la modul serios.
Indiferent de user, bataia de joc sau informatiile incorecte nu sunt acceptate pe TPU (regulament, termeni si conditii) (cu toate ca dezvoltatorii nu pot impiedica raspandirea unor informatii eronate).
Data viitoare, adu-ti aminte ca pe TPU este mereu loc de seriozitate.