| TraficantX a întrebat:

..
Astazi am mers cam 2 ore cu autobuzul iar telefonul l-am avut in buzunarul de la spate al pantalonilor...cand ajung acasa scot telefonul, vad ca numai merge touchscreenulcrying... telefonul este un huawei u7510, si a aparut pe ecran ca un fel de apa asa intre carcasa si ecran, ce e de facut va rog spuneti-micryingcrying dau funda:*

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Ecranul unui telefon cu touchscreen este format din cristale lichide. Stând pe el, s-a spart, iar acestea s-au amestecat. Trebuie schimbat ecranul. Pe net văd că sunt între 150 şi 230 de roni, dar poate la un magazin de reparaţii telefoane mobile e mai ieftin puţin, sau e tot atâta, dar cu montat cu tot...

3 răspunsuri:
| Girldxx a răspuns:

Nu este nimic de facut, doar sa-l duci de unde l-ai luat ( daca mai ai garantie ) in 7 zile il ai inapoi, asa mi s-a intamplat mie.
Dar daca nu mai ai garantie te sfatuiesc sa iti iei altul, pentru. ca touch'ul costa aproape cat ai dat pe telefon happy

Bafta!

| TraficantX explică:

Eu cred ca e transpirat pentru ca pe ecran e ca un fel de apa asa iar cand pun mana parca se imprastie asa acea apa...deci daca ati putea sa imi spuneti cum sa il desfac si de ce am nevoie as ramane dator

| CheLu12 a răspuns:

Salut
Incearca sa il desfaci adica sa ii scoti carcasele si stergel bine
Daca nu merge touchscreen-ul incearca la un service mobile
Succes