| Mark72 a întrebat:

Astazi am primit un Iphone5 replica. Am ajuns acasa, i-am pus cartela, l-am incarcat, dar cand sa incerc sa-mi pun ceva pe el, adica muzica, imagini, sau alte fisiere de acest gen, mi-a aratat ca memoria lui este de 420 kb. Adica in informatiile din interiorul telefonului, este scris ca are o memorie de 32 gb, din care 27 gb disponibili. Faza este ca nu-mi merge nici wi-fi-ul. Dar faza ciudata este ca nu merge sa deschid capacul din spate... Stiti voi, acel capac dupa care se ascunde bateria si locul pentru card. Am nevoie sa-mi spuneti care ar fi problema. Va rog sa tratati aceasta intrebare cu seriozitate! Multumesc anticipat! P.S., ofer funda! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Catalin_Valy_1999 a răspuns:

1.Wi-Fi nu merge la toate replicile majoritatea nu au Wi-fi
2.Nu are memoria asa mare o replica
3.Nu poti sa iti iei jocuri aplikati etc.
AM o prietena care a avut replica si la fel nu-i mergea Ea mi-a spus ca a reusit sa isi ia CamWow Si Retrica pentru ca a bagat acea cartela de modem cu internet atata
Teorettic pe o replica poti doar sa suni ai atata
Atentie! Se blochiaza foarte repede o replica Si se deblochiaza doar prin inchidere.
Succes!

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu stiu ce clona ai tu, dar concluzia trebuie sa fie: nu cumpara replici.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un lucru chinezesc facut de mantuiala. Daca te poti scapa de el cat mai repede este foarte bine. Si eu mi-am luat un telefon romanesc facut in China dar este un Allview original, sub licenta unei firme serioase si tot mai are unele mici probleme.

| CautNume a răspuns:

E o replica, ar trebui sa fii multumit ca functioneaza ca un telefon si atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu la ce te asteptai cand ti ai luat o replica

| TOOL a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa dai telefonul replicile nu sunt bune deloc, da-l la un pret mai mare sa-ti scoti banii.

| wasilika24 a răspuns:

Este made in china ce nu este clar aruncal si ia-ti mai bine un Nokia 6300 original si o sati tina mult mai mult

| JIGHIRUS a răspuns:

Asta e problema cu replicile! Memoria e fictiva! asa te poate pacali! apeluri poti face! doar atat! am pus mana pe un iphone 4s! m-a uimit cat de fidela a putut fi!

| Sebi200000 a răspuns:

Nu poti sa faci multe cu o replica. Mai bine iti iei un telefon original.

| Rofi00 a răspuns:

Parerea mea este sa renunti la replici si sa iti cumperi unul adevarat.Din cate stiu o replica de iphone 5 nici nu are ios ci foloseste java.

| Mark72 explică (pentru Rofi00):

Asa-i, foloseste java! Te rog, cauta-ma pe facebook, Stefan Chirila, am nevoie sa vorbesc cu cineva ca tine. happy