| GreuEsteSaGasestiUnNumeOriginal a întrebat:

Aveti idee de ce mi se stinge pc-ul daca ma joc jocuri?

Răspuns Câştigător
| DodoK a răspuns:

Poate ai virusi, poate prea mult praf pe componente(HDD, placa video, etc), poate e nevoie sa schimbi windows-ul(sau ce sistem de operare folosesti)...bafta happy

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

1) se revoltă pc-ul că îți pierzi timpul cu jocuri
2) ai ceva defect
3) utilizezi și softuri fără licență.

| AleX199506 a răspuns:

Probabil de la placa video sau din cauza ram-ilor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si probleme cu cooler ul si / sau procesorul. in momentul cand acesta se supraincalzeste calculatorul se inchide

| Radeas1 a răspuns:

Daca le joci pe PC (nu pe net) s-ar putea sa fie din cauza componentelor prea slabe ale calculatorului. Daca te joci online, cred ca e timpul sa iti descarci un antimalware( Malwarebytes-Anti Malware) Si sa dai o scanare completa sa vezi daca ai virusi!
ATENTIE! : Nu sunt raspunzator daca intampla ceva PC-ului tau. Eu am dat doar un sfat. Si recomand sa nu stergi toti virusii... Daca sunt in C :WINDOWS ii stergi pe propria raspundere.

| GreuEsteSaGasestiUnNumeOriginal explică (pentru Radeas1):

Nu prea cred... Am placa video de 512.128 biti 4gb rami procesor dual core...