| vanessa12345 a întrebat:

Azi am mers la Altex si mi-am luat un laptop Toshiba pe 4GB, iar acum cam de o ora l-am pus la incarcat sa isi formateze bateria. Cam cat ar trebui sa il las, sa se formateze bine bateria? Eu vreau sa il las pana maine dimineata, iar luni vreau sa il duc la cei de la cablu sa imi pana RDS. Funda! Vreau sa fie bine formatat, mi-am luat pentru prima data aptop, acum sunt pe PC. Aaa, da si am cumarau si un router (nu stiu cum se scrie), marca Belkin.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Lasă-l 12 ore şi nu îl folosi deloc între timp.
Pa-pa.

4 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Pai nu e un timp anune. Incarci complet apoi folosesti pana se stinge, pana se consuma toata bateria. Asta inseamna formatare. Deci foloseste-l cu incredre cand e goala se va stinge apio il pui iar la incarcat.

| Seby90 a răspuns:

Salut, din cate stiu, toate bateriile "noi" vin deja formatate. Daca nu citeste manualul.

| adywow a răspuns:

Din cate stiu eu 4 ore ar fi trebuit dar nu cred ca are nimic daca e mai mult

| MCEdward a răspuns:

In mod normal se tine pana in 12 ore ("sa se formateze bine") la incarcat.