| D4mage a întrebat:

Azi am si eu o intrebare pentru voi!
Am o Problema cu PC-ul mai exact cu monitorul. Cand il deschid nu stiu ce are cand deschid de la unitate PC-ul, monitorul face cv de genul arata alb 1 secunda si iar merge normal si face chestia asta de multe ori dupa ce se deschide pe desktop revine la normal si merge dar care e problema pana la urma? Cablul de date? Cablul de alimentare? Unitatea o avea cv?
Daca doriti informatii de processor cv spuneti si voi spune.
DAU FUNDA! celui mai bun si correct raspuns. Bafta

9 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Ce monitor ai? cablul vga/d-sub este cel original sau a fost schimbat? in placa video folosesti vreun adaptor de interfata pentru conectarea la el?

| D4mage explică (pentru pbsolver):

Monitor HKC. cablul nu a fost schimbat este cel original. adaptor cred ca te referi la cablul de date?

| djfreesh a răspuns:

Incearca asta; deschide unitatea, scoate bateria cea rotunda si mica, si las-o 5minute, apoi introd-o la loc si incearca! daca nu functioneaza nici dupa aceasta chestie este de la placa video!

| Georgcool02 a răspuns:

Deschide carcasa unitatii computerului si curata placa video. Daca monitorul iti mai face probleme reinstaleaza-ti windowsul si daca nici asta nu da rezultat cumpara-ti alta placa video.

| D4mage explică (pentru Georgcool02):

E placa noua si da poate ai dreptate ca nu sant sigur de cand am pus placa video imi face asa dar o sa incerc ce me-ai spus revin cu edit! Placa video este un Geforce GT 620

| Zehir47 a răspuns:

S-ar putea sa fie si Chip-ul video

| D4mage explică:

EdiT. Am incercat cu mea-ti spus mare majoritate cu placa video dar n-are nici o vina am scos oplaca si am conectat PC-ul la unitate fara placa video si tot asa face dar mersi de raspunsuri happy

| Georgcool02 a răspuns (pentru D4mage):

Incearca sa reinstalezi Windowsul...

| D4mage explică (pentru Georgcool02):

Am schimbat dar mersi de raspunsuri. Dar pot spune ca rezolvarea problemei nu am rezolvata.