| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am cumparat un televizor si am o intrebare. De unde l-am luat ( altex ) acolo arata bine ( ma refer la programe ), cand ajung acasa, bag "banana" si nu se vedea la fel de bine ca la altex. Mi-a zis cineva ca e din cauza cablului ca sunt mai multe tipuri de cablu.

Deci, astept sa va spune-ti raspunsurile, sper sa rezolv.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Nene, nu stiu cum sa iti explic, dar tu ai cam ramas in anii 70 cu banana ta(# no homo #serios). Mergi la operatorul de televiziune prin cablu si cere un abonament de televiziune digitala, cu slot CI(cred ca are ci ca majoritatea au). Televiziunea digitala exista de ani de zile, si tu ai luat deja alt tv, si tot nu stii ce-i aia.
2. La ei ai filme hd /full hd in magazin, nomrla ca se vede clar.