| r0b3Rt03 a întrebat:

Azi mi-am luat o placa de retea "TF-3200",si am un windows xp 2002 el are drivere pentru windowsXP_2003 vista 32/64biti 7 32/64biti si linux, intrebarea mea este daca mias pun o fariata de windows 7 mai mica adica care ia mai putine resurse m-ar ajuta cu cv placa asta de retea. A eu acum am o placa de baza cu o placa de retea integrata ce nu are suport pentru 7/vista doar xp, credeti ca mi-ar merge net-ul ca pe xp, ma refer mai mult la jocuri? AA am uitat sa spun configuratia ama asa Procesor Intel P4 de 2, 80ghz, ram 2gb, placa video 256mb cu 128 bit si hhd de 320gb.

Astept parerile voastre, daca e dau si funda, va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu exista asa ceva. Varianta aia "mai mica" e pentru mininotebook-uri si e o prostie. Pune frumos XP SP2 si o sa mearga totul ok.

| r0b3Rt03 explică (pentru KodrutZ):

Salut, eu cand am spus o varianta mai mica la windows 7 m-am referit la startret ala, am sd org cu el, si da consuma ptine resurse decat ultimate si profesional-ul

| KodrutZ a răspuns (pentru r0b3Rt03):

Starter e o aberatie.http://answers.microsoft.com/......4fc21c2ac0
Pune frumos SP2 la XP si stai linistit.