| T3odor a întrebat:

Azi mi-am luat Windows 8 Pro dar nu stiu de ce nu-mi merg boxele.Jos imi arata iconita de la sunet cu un x intru-un cerc rosu.Va rog sa ma ajutati.

PS:Boxele sunt bagate(conectate) in spatele calculatorului.

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pai ai instalat driverele de sunet ale calculatorului?

| taken a răspuns:

Instaleaza driver-ul pentru sunet.Sunt aceleasi drivere ca la Windows 7.
Click dreapta pe my computer, manage, device manager si in dreapta dublu click pe sound, video and game si vezi driverul care lipseste(este un triunghi galben sau rosu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai instalat driverul placii audio, de aceea nu merg boxele si iconita de la sunet are un "X"; instaleaza driverul cu Windows Update

| mickeyMT a răspuns:

Windows 8 Pro, este diferit de 7(banuiesc ca ai avut inainte), si prin urmare, driverul audio ESTE DIFERIT. Cu alte cuvinte, driverul de la 7 nu o sa mearga pe 8.
Cauti pe net driverele potrivite, le instalezi, si problema o sa se rezolve.