| AlexGeorge2000 a întrebat:

Când am pornit Pc-ul mi-a apărut : reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device. Știe cineva ce are?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa schimbi mufa de la sata, in alta locatie, treci de pe ide pe ahci, da-i un reset la bios, vezi daca e de vina hdd-ul mufa sau locatia. Ori o reinstalare de windows in ideea in care ti-a disparut bootsect.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cablu de date/alimentare ssd/hdd busit sau drive-ul busit. Posibil virus, dar slabe sanse, nu prea se mai poarta genul ala de virusi de vreo 15 ani...

| Holiday a răspuns:

Intra in BIOS. Vezi daca este selectat sa booteze de pe HDD. Daca nu e selecteaza-l, salveaza si restarteaza.

| flixbuster a răspuns:

Ce are nu stiu dar stiu ce nu are: sistem de operare.

| ziftode a răspuns:

Nu am chef sa ma repet, ai aceeasi problema cu:

https://www.tpu.ro/......-ready-ce/