| Supremejordannike2004 a întrebat:

Cand apas pe butonul windows de pe tastatura nu se întâmplă nimic. Pana azi mergea acel buton. Este de la Tastatura?
P.S. Tastatura ii noua de o luna.

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e de gaming poate ai activat gaming mode...winking

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cred ca am văzut ceva în setari dar nici nu știu cum l-am activat. Si ce pot face?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cum ce poti face? Activezi din nou. Dezactivezi. Dupa cum ai nevoie. De multe ori merge cum zice Stefanut. Eu acum folosesc un ROCCAT Vulcan Pro si la asta ca sa dau disable la tasta de Win trebuie sa dau FN+End, dar oricum are citamai simbolul pe End. In cazul Game Mode, imi dezactiveaza si tasta Windows si pe cea de meniu contextual (aia din dreapta, intre alt si ctrl sau pe-acolo, depinde de tastatura).

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Verifica daca ai de facut vreun update la windows

| Stefanut12345242 a răspuns:

Apasa FN+butonul de windows. o sa mearga. este o functie pentru a bloca ca sa nu apesi din greseala cand te joci.

| Supremejordannike2004 explică (pentru Stefanut12345242):

Am încercat și nu merge.

| Supremejordannike2004 explică (pentru Stefanut12345242):

Am scos tastatura din PC și am bagat-o înapoi și acum merge.

| Supremejordannike2004 explică (pentru Stefanut12345242):

Dar nu pot bloca tastatura windows cand ma joc. Ce sa fac?