| Devylgreen a întrebat:

Cand eram pe Youtube (pe pc) mi-au aparut niste dungi pe ecran si s-a blocat pc-ul si se auzea un bazait. Am dat restart si si-a revenit. Oare din ce cauza? e posibil de la hard pentru ca uneori scoate niste sunete pe care inainte lu le facea...

5 răspunsuri:
| SkeletonOP a răspuns:

E de la ram. probabil ai jucat un joc care iti manca mult ram si dupa ai accesat google. asa mi s-a intamplat si mie

| Devylgreen explică (pentru SkeletonOP):

Pai nu m-am jucat... asta s-a intamplat dupa ce l am lasat o ora sa mearga singur.

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica sa nu se atinga careva fir de paletele in miscare a caruiva ventilator.
Daca nu, incearca sa opresti pe rand paletele ventilatoarelor pentru 1-2 secunde, introducand ceva semi-moale intre paletele in miscare (cum ar fi capatul de la o bucata de sarma litata izolata cu plastic).
Incepe cu ventilatorul SURSEI de curent (care face cel mai des zgomot de uzura din cauza functionarii continue si a prafului depus), urmat de cel de pe placa video si cooler-ul procesorului.

| alexTheRock a răspuns:

E de la hard, aceeasi problema am avut-o si eu, l-am schimbat si nu mai am treaba.

| SkeletonOP a răspuns (pentru Devylgreen):

Pai in cazul asta cand pleci de la pc lasa-ti-l pe sleep, tot de la ram e, sa nu-ti manance mult. In caz ca doresti sa-ti lasi pc-ul normal cand pleci de la el cumpara-ti hard nou