| alyalynutz a întrebat:

Cand imi deschid orice program pe Wind XP apare acolo " Open file " Dau run si dupa apare " Open with ". cum rezolv?

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Nu este un program ci o fila a unui program.Da click dreapta pe acea fila si dupa pe proprietati.Acolo iti va da la numele filei fila. extensie (ex contract.pdf).Ne spui extensia si noi iti vom zice cu ce program se deschide.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Pai instaleaza niste programe gen daca vrei sa vezi un film bagi bsplayer ca sa ti-l ia..intelegi tu. daca nu esti sigura cauta pe internet exact extensia si o sa gasesti programul cu care sa deschizi acel fisier

| David_New_1992 a răspuns:

Pui w7.

| LarryRaraitul19 a răspuns:

Pai... acum depinde ce fisier e... Daca e fisier ppx., dai open file cu Microsoft powerpoint
Daca e fisier de citit, il deschizi cu word sau notepad;
Daca e fisier rar., il deschizi cu winrar...
Cred ca ai inteles...
Funda>?

| alyalynutz explică (pentru LarryRaraitul19):

Nu merge le selectez si tot nu merge.