| Bot_Alin_1992 a întrebat:

Cand intru in GTA V imi porneste in Directx 10.
Am intrat in setari la Graphics si cand dadeam pe sageata ca sa shimb Directx-ul, nu-mi arata decat directx 10.
Cum il schimb in Directx 11?
Am mai avut o problema cu un joc care de fiecare data cand incercam sa-l pornesc imi dadea aceasta eroare "Directx 11 feature level 10.0 reqruired to run the engine" Dar pe aia am rezolvat-o.

8 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

In primul rand ce placa video ai? Este posibil ca a ta sa suporte directx12. Incearca sa instalezi mai multe versiuni de directx incepand cu 9.0C pana la 12.

| Bot_Alin_1992 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Am Geforce 9600 GT, dar cand intru in dxdiag imi spune ca am Directx 11

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Bot_Alin_1992):

Incearca sa reinstalezi cele mai noi drivere directx 11

| Bot_Alin_1992 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Cum? Sa caut pe google Directx si sa descarc directx end-user?
Pentru ca am incercat deja metoda aceea si nu stiu alta metoda.

| Bot_Alin_1992 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Am incercat si imi spune ca am deja instalat driverele directx
Am mai incercat si cu un patch din Iunie 2010 de 2 ori si tot la fel.

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Bot_Alin_1992):

Https://www.reddit.com/......lp_please/
https://www.reddit.com/......ce_update/

Singurele chestii relevante pe care le-am gasit, desi niciuna nu are o solutie eficienta, dar I guess merita sa le citesti.

| Bot_Alin_1992 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Nu prea m-au ajutat.
In plus astea sunt alte probleme, ei pot da jocul in directx11 chiar daca le porneste in directx 10, dar mie nu-mi arata deloc directx 11.