| Devylgreen a întrebat:

Cand intru in task manager la windows 10 gasesc un program fara nume care imi foloseste 90% din procesor acel fisier se afla in FOLDERUL TEMP din windows, ce as putea face sa-l sterg definitiv? l-am ster odata de acolo si am dat restart si tot a aparut

Răspuns Câştigător
| danmidnight a răspuns:

Salut. Te sfătuiesc să descarci AntiMalware de aici https://www.malwarebytes.com/ și să dai o scanare.

| Devylgreen explică (pentru danmidnight):

Acel program are numele svchost

| Devylgreen explică (pentru danmidnight):

Acum se scaneaza si mi-a gasit si acel fisier ca virus...

| tehno125482 a răspuns (pentru Devylgreen):

Ok acum da ceva de genul elimina virus

| alexandru2002john a răspuns (pentru Devylgreen):

E bine

| tehno125482 a răspuns (pentru Devylgreen):

Gata l-ai eliminat?

| Bula a răspuns (pentru Devylgreen):

Nu, svchost este conexiunea laa internet, fiecare program foloseste cate un exemplar separat pentru comunicare, la tine: u virus.

Intra aici, descarca si scaneaza online calculatorul, dupa care problema (virusul sau malwareul) va disparea:
http://www.eset.com/int/home/online-scanner

| Devylgreen explică (pentru Bula):

Multumesc tuturor, nu mai am nevoie de ajutor am remediat problema cu un AntiMalware.

17 răspunsuri:
| tehno125482 a răspuns:

Frate inseamna ca calculatorul tau se foloseste foarte des de acel program!
cred ca e ceva care se instaleaza automat cu sistemul!

| Devylgreen explică (pentru tehno125482):

Http://imgur.com/a/1thG9 uite frate, il inchid si tot apare...

| tehno125482 a răspuns (pentru Devylgreen):

Frate lu cine ii vei da funda?

| tehno125482 a răspuns:

S-ar putea sa fie si computerul virusat!

| tehno125482 a răspuns:

Gata m-am uitat putin! clar e virus! scaneaza sistemul cu un antivirus!

| tehno125482 a răspuns:

Ia incearca-l pe insta ca e online!
asa nu mai intalezi app https://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html

| alexandru2002john a răspuns:

E un virus

| Devylgreen explică (pentru alexandru2002john):

Si as putea sa-l sterg?

| alexandru2002john a răspuns (pentru Devylgreen):

Da. instaleaza trialul de 30 de zile gratuit al antivirusului ESET NOD 32 si da-i o scanare la tot sistemul

| Lowwow a răspuns:

Evident ca ai un Troian, il poti sterge
Ai grija insa ce stergi.