| 01Snake a întrebat:

SALUT TPU! Cand vreau sa instalez Windows 7 Home Premium 64 bit pe un Laptop Acer Aspire 5742G, cand trebuie sa selectez partitia pe care sa instalez SO nu imi vede Hard Disk-ul... Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Intra in bios si selecteaza in optiunile hdd ceea ce se numeste AHCI, si dezabiliteaza IDE. vezi acum daca detecteaza discul cand instalezi. in caz ca eroarea continua intra in pagina Acer si descarca ceea ce ei numesc :::: controlador sata. de moment incearca prima optiune.

| 01Snake explică (pentru gelu1970):

O sa incerc..peste cateva zile ca acum nu am posibilitatea. Sper sa mearga happy

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Dar tu, cand instalezi windowsul, dai restart si boot-ezi cu esc sau f12 sau o faci direct cand windowsul e deschis?

| 01Snake explică (pentru MskDesign):

Dau restart...

| SasNetRomania a răspuns:

Bagi dvd-ul cu windows dai restart astepti sa ia bootul, si acolo ai partitiile.

| 01Snake explică (pentru SasNetRomania):

Pai asta e [roblema, ca nu le am