| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Imi spuneti va rog cum pot instala Windows 7 de pe un DVD boot-abil, dacă am deja instalat pe laptop-ul meu (Acer Aspire 5742G) Ubuntu 12.10? Am avut Windows 7 cand am cumparat PC-ul, dar acum am Ubuntu și vreau să imi bag înapoi Windows 7 pe PC-ul meu. Când am încercați să instalez Windows 7 de pe un DVD boot-abil se încarcă până la "faceți click pe install", apoi trebuia să aleg un disk, atunci când am ales disk-ul meu imi arata că nu pot instala Windows pe PC-ul meu, pentru că nu este un disk formatat NTFS. Ce pot să fac? Va rog dati-mi o solutie cat mai repede! MERSI!

Răspuns Câştigător
| T7uk a răspuns:

Este o chestie... Selectezi partitia, o stergi si apoi este spatiul hdd-ului care trebui facut in NTFS, ii dai format si apoi instalezi Win7 si gata. Daca nu ai inteles da-mi add la iliviu52@yahoo.com.

| anonim_4396 explică (pentru T7uk):

Mersii, am reusit!

1 răspuns: