| Wanted2 a întrebat:

Care este cel mai bun sistem de operare pentru pc, jocuri.

Răspuns Câştigător
| CHQ1992 a răspuns:

Windows-ul ideal pentru tine este Windows 7 Ultimate x86.
Pentru performanță dar și pentru rapiditate.
Pentru performanță maximă, instalează absolut toate driverele, dacă nu ai CD, le poți lua automat cu 3Dp Chip, cauți pe google și vei găsi.
Există și un program care se numește Razer Game Booster, nu face minuni dar mărește fps-ul din jocuri aproximativ 4-8 fps.
Baftă!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde de pc. Clar ca daca ai un pc vechi ai sa tii xp de vrei sau nu. Daca e mai nou, 7/8.1

| Jipa95 a răspuns:

Daca pc-ul tau are minim 4gb de ram, windows 7 ( orice versiune ) pe 64 biti este foarte ok pentru jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

big grin nume complet:Microsoft Windows XP Service Pack 3

| CHQ1992 a răspuns:

Nu ai menționat ce PC ai (bun/mediu/slab), dar există următoarele:
-PC slab (sub 1. 8Ghz procesor și sub 1 GB RAM) : Windows XP Service Pack 3 (SP3) x86
-PC Mediu (peste 2. 0Ghz procesor și 1GB ram): Windows 7 Ultimate x86
-PC Rapid (peste 2. 8Ghz și 4GB Ram): Windows 7 Ultimate x64.

Apropo, s-a lansat o variantă nefinalizată a Windows 10 care funcționează perfect cam pe orice sistem cu minim 1. 2Ghz procesor.

Poți descărca gratuit Windows 10, fără erori de pe site-ul oficial Microsoft!
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

Îți recomand Windows 10, nu are erori chiar dacă e un Preview, funcționează ca orice sistem de operare normal.

| laurentiu80 a răspuns (pentru CHQ1992):

Fugi de aici, deocamdata windows 10 e plin de bug-uri!

| Wanted2 explică (pentru CHQ1992):

Intel Core 2 Duo E4600 2.4 ghz, 2gb ram, Nvidia Geforce 8400gs 1267 MB Integrate RAMDAC

| CHQ1992 a răspuns (pentru Wanted2):

Windows-ul ideal pentru tine este Windows 7 Ultimate x86.
Pentru performanță dar și pentru rapiditate.
Pentru performanță maximă, instalează absolut toate driverele, dacă nu ai CD, le poți lua automat cu 3Dp Chip, cauți pe google și vei găsi.
Există și un program care se numește Razer Game Booster, nu face minuni dar mărește fps-ul din jocuri aproximativ 4-8 fps.
Baftă!