| MaxKiller911 a întrebat:

ce sistem de operare are cele mai tari jocuri?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Of, doamne ce retarzi.
Banuiesc ca ai pus categoria la TELEFONIE pentru ca te referi la OSurile de TELEFON, nu?
iOS, teoretic! Are cele mai multe jocuri, clar - Multe sunt copiate de la AppStore pentru a fi puse pe GooglePlaywinking Dezavantaj este ca 95% din aplicatii de pe iOS sunt contra cost.
La Windows Phone nu ma pricep, dar sunt cam sigur ca nu intrece la capitolul jocuri cele 2 sisteme de operare precizate mai sus.
Sper ca te-am ajutat!

12 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Windows este si va fi cel mai bun SO chiar daca are virusi.

| IceVirus a răspuns:

Mac > OS, este tare, are app store si game center. Este super! Plusss foarte putini virusi

| RazvanBaranguta a răspuns:

Windows XP de preferinta.Merge si windows 7, dar el este mai mult pentru programe. Funda?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru RazvanBaranguta):

Mhm..am si eu o intrebare. Daca te uiti sus, vezi ca aceasta intrebare a fost pusa la categoria TELEFONIE. TI SE PARE TIE CA GASESTI WINDOWS XP PE VREUN TELEFON?

| RazvanBaranguta a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Pai trebuia sa mentioneze in intrebare.

| MaxKiller911 explică (pentru RazvanBaranguta):

Pai tu n-ai vazut ca era la telefonie? N-ai vazut cand ai intrat la telefonie?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru RazvanBaranguta):

NU CONTEAZA!
Chiar daca nu a mentionat, trebuia sa vezi ca era la categoria TELEFONIE.
Daca era la aceasta categorie, eu cred ca era mai probabil sa se refere la TELEFOANE, nu la PCuri!

| RazvanBaranguta a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Pai da asa e!

| victor11 a răspuns:

Daca vrei pentru jocuri, atunci nu ai de ce sa-ti cumperi Iphone. Dupa ce platesti o gramada de bani pe telefon, sa le mai si cumperi jocurile?! Aproape FIECARE joc din appstore este cu plata. Insa la Android nu. In plus, daca-l vrei pentru jocuri, iti trebuie un ecran mai mare.Crede-ma ca o sa te uiti cu lupa la Iphone.In schimb, un android cu ecran mare este S2, optimus L9, S3, Note 1, note 2, Galaxy player. Sfatul meu: nu te du pe Iphone. Android este cu mult mai bun pentru orice aplicatii ca windows phone.
funda?

| Blackseid a răspuns:

Daca este vorba de sis de operare de PC este windows-ul deoarece aproape toate jocurile ruleaza numai pe windows

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Blackseid):

Salut.daca vezi ca Elektro a pus aceasta intrebare in categoria TELEFONIE, ca se refera la PCuri?

| Blackseid a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu m-am uitat la categorie m-am grabit big grin si la telefoane eu tin cu androidul happy