| remirazvan a întrebat:

Care PC este mai bun?
Sistem Desktop Serioux Performance V9 cu procesor Intel® CoreTM i3 2120 3. 30GHz, 6GB DDR3 1333 MHz, HDD 1TB, nVidia GT630 1GB Sau

Sistem desktop Serioux Play V1 cu procesor AMD FX 4100 3. 6GHz, 4GB DDR3, HDD 1TB, AMD Radeon 6770 1GB Astept Raspuns!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Sistemele preasamblate au surse destul de slabe.
In 2000 RON mergi pe un sistem facut pe componente: http://bit.ly/NywPu5
Ai o placa de baza buna + procesor i3 2120 + 4GB + HDD 500GB + sursa de calitate Sirtec + placa video GTX 560 SE + carcasa aerisita.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Acum aflu de ce puneai intrebarilelaughing. Vrei entru jocuri, pai pc-urile de jocuri nu se cumpara gata facute, ci pe piese. colegul iulianp ti-a facut ceva superior la ambele(de care spui tu)

| JustCosmin a răspuns:

Cele doua configuratii sunt aproape asemanatoare ca si calitate, dar eu ti-as recomanda prima configuratie pentru placa video ceva mai buna, te va ajuta mult la jocuri.

| BughY a răspuns:

Primul este mai bun