| Rakumm a întrebat:

Ce antivirus imi recomandati care sa fie eficient si as vrea sa stiu cam cat imi manaca din memoria ram respectivul antivirus.

Dau funda! Mersi happy

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Foloseste cu incredere kaspersky, daca ai minim 512 mb ram, iti merge bine.
Nu te lua dupa altii care zic de nod32, avira sau avast, sunt doar de fatada si sunt laudate doar pentru consumul redus de resurse.
Daca sti ca nu descarci filme, muzica jocuri de pe site-uri dubioase si nu intri pe ori ce site, poti sa setezi firewall-ul din windows dupa bunul plac.
Succes!

| horia2012 a răspuns:

NOD32. E foarte bun. Nu mananca multe resurse, dar nu e gratis. Il poti descarca de pe site-ul firmei:
http://www.eset.com/us/download/home/

| Radeas1 a răspuns:

Nu lua nod32, ia Eset Smart Securtiy, cuprinde Nod32, Un firewall usor de configurat daca il dai pe interactive mode, si un antispam. Merge mai bine decat nod32 si nu blocheaza calculatorul. Eset Smart Security nu isi face simtita prezenta. Dar ai grija, trebuie sa dezactivezi firewall din windows.
Nu te lua dupa unul ca si ROB3RT89, el lauda Kasperksy, da Kaspersky este mai bun, dar este pe locul 2 in consumat, adica consuma foarte mult si trebuie sa te tina PC-ul. Eu stiu asta fiindca am incercat Kaspersky, dar merge foarte greu calculatorul cu el. Pentru Kaspersky recomand cel putin 1.5 GB, nicidecum 512 MB, asta daca kasperksy este macar din 2011.

| Rakumm explică (pentru Radeas1):

Pai am 4 GB, se merita?

| Radeas1 a răspuns (pentru Rakumm):

Daca te referi la Kasperksy, va merge ca uns, cu toate update-urile. Doar ca trebuie sa stii ca este un trial si tine o luna.

| DraV3N a răspuns:

Pai eu folosec eset nod32, cerinte putine dar si eficienta mare.Nu este cel mai bun antivirus dar e cam la mijloc, e foarte bun daca doresti sa nu iti manance din resurse.
Uite aici un link de la ultima versiune poti lua trial 30 de zile sau il poti cumpara, eu unul il am cu licenta pe 1 an si sunt multumit de el.