| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU, ce parere aveți de leptopurile Acer nitro 5 cat de bune si cat de bine duc ca jocuri racire etc? Multumesc dau funda

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Atata vreme cat are o placa video dedicata, de exemplu GTX 1650, RTX 2050, RTX 3050, duce jocuri fara probleme.

Problema nu e neaparat racirea, ci faptul c-am vazut destul de multe Acer defecte in primii 2 ani.
Acer nu sunt nici pe departe lideri cand vine vorba de calitate, vand insa destul de mult pentru ca au produse mai ieftine de obicei, asadar iau teapa mai multi, care nu se pricep si se uita la diferente de 50-80 euro/dolari.

Ia orice altceva daca doresti un produs care sa te tina: Asus, Dell, Lenovo, MSI sau HP.
Preferabil in aceasta ordine.
Abia apoi urmeaza Acer.

PS: Laptopurile care au placi video dedicate au racire decenta. Insa racirea nu e totul, mai conteaza si alegerea si calitatea pieselor folosite.

Uite aici fante de racire:
https://www.pcgarage.ro/......y-3yr-cis/

Si uite cum arata un laptop de gaming care merita investitia (se invart in jurul valorii de 3100-3200 RON) >>>

https://www.pcgarage.ro/......a-la-3500/

Si cum spunea cineva astazi, de banii acestia ti-ai putea face un PC mai bun, insa obligatoriu trebuie sa detii deja monitorul.
Daca nu ai asa ceva, eu zic ca tot laptopul ramane alegerea mai buna.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică:

Salut TPU cei care jucati gta 5 online cum deschid portiera de la masina de pe gta online, multumesc dau funda

| andreixluv a răspuns:

Pai depinde la care te referi. Eu personal recomand varianta cu rtx, este undeva la 4000 lei. Am auzit ca, desi au un sistem nou si foarte eficient de racire, un cooler n-ar strica. Folosesc componente de inalta calitate, asta fiind un plus. Pana la urma, Asus si Acer sunt liderii pietii de laptopuri de gaming. Eu unul, ti l recomand cu toata caldura.