| xShaarawy a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta unitate? Esti buna placa video? Rami sunt buni? Sistem Desktop Diablo Gamer Xtreme 1000 cu procesor Intel Core i3-540 3.06GHz, 4GB DDR3, HDD 500GB, Nvidia GeForce 210 1GB, FreeDOS

Aporpo costa 1. 649Lei
Vreau sa stiu de cat este placa video si ce jocuri as putea juca
PS:Nu vreau sa-mi recomandati alte pc-uri/sau sa iau pe piese

8 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Placa video e varză. Pentru un i3 îți trebuie măcar nVidia GeForce GT 630 2 GB. Îți vor merge majoritatea jocurilor, dar...
-Pe minim (îți va merge GTA San Andreas bine, la fel și jocuri până în 10 GB - alea pe minim).
-e diferență foarte mare între procesor și placă video.

Procesorul e bun, dar modelul e vechi.
4 GB RAM sunt suficienți, dar la un i3 s-ar potrivi 6 GB.

Legat de preț, mie mi se pare că are un adaos comercial de cel puțin 100 lei.

Știu ce ai zis în „PS", dar iată ce ți-aș recomanda la acest buget:
-Un Intel Core i3 3220 (sau orice model nou).
-O placă de bază bună.
-ATI/AMD Radeon HD 7750 de 1 GB, GDDR5, 128 biți
-4 GB RAM
-HDD 500 GB

| BlackBoyHD a răspuns:

Are dreptate Andrei nu e prea bun pc-ul care l-ai recomandat..placa video sub limite TOTAL de abia o sa-ti mearga GTA IV pe low.

Uite ce iti recomand: http://www.mediagalaxy.ro/......-630-linux
asta ar fi un pc perfect dar nu este in stoc momentan, daca vrei sa mai astepti daca nu pe asta: http://www.emag.ro/......EM7M0BBBM/

| xShaarawy explică (pentru BlackBoyHD):

Ma baieti macar spuneti-mi ar merge bad company 2/MW 1-2?happy

| Me2 a răspuns (pentru xShaarawy):

Nu merge, placa video e foarte slaba, iar procesorul foarte vechi, e cu 3 generatii in urma ..de ce nu vrei sa iei pe componente? Ai garantie la fiecare componente in parte, il faci cum vrei tu ca sa mearga jocuriile ..si asamblarea o fac cei de la magazin daca soliciti asta
Ce buget ai?
La ce rezolutie te joci?

| xShaarawy explică (pentru Me2):

Deci voi ma faceti sa ma razgandesc s-ar putea sa nu mai imi iau unitate si sa iau aceste laptopu nu stiu sigur daca-l voi lua oricum buget=0 n-amlaughing ca il iau in rate big grin Deci uitati laptopu ce parere aveti?big grin Laptop Acer Aspire E1-531G-20204G75MNKS NX. M7BEX.027 cu procesor Intel Pentium Dual Core 2020M 2. 40GHz, 4GB, 750GB, nVIDIA GeForce 710M 2GB, Linux, Negru/Argintiu

| Me2 a răspuns (pentru xShaarawy):

Daca nu vrei pe piese ia macar asta, si de pe pcgarage il poti lua in rate
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/fx-40/

| xShaarawy explică:

Ma nu vreau sa iau pe piese sau de la alte firme eu vreau de la flanco ca de acolo pot... daca aveam posibilitatea luam credeti-ma. deci ce parere aveti despre acest laptop?:) http://www.flanco.ro/......intiu.html

| BlackBoyHD a răspuns (pentru xShaarawy):

Destul de bun dar la gaming nu prea o sa mearga jocuri cu cerinte mari gen gta iv battlefield 3, 4!