| xShaarawy a întrebat:

la anul vreau sa imi iau aceasta unitate Sistem Desktop Diablo Gamer Xtreme X3 cu procesor AMD Triple Core Athlon II X3 450 AM3 3.20GHz, 4GB DDR3, HDD 500GB, FreeDOS imi puteti spune si mie ce jocuri as putea juca? Si ce placa video are ca eu nu prea ma descurc big grin Cel mai bun raspuns FUNDA! love struck

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Sistemul e unul gata asamblat deci nu are rost sa-l cumperi pentru ca e praf, iar pana la anul apar placi video noi, procesoare noi..etc,niciodata sa nu cumperi sisteme gata asamblate pentru ca nu sunt echilibrate bine, unul pe piese este mai bun din toate punctele de vedere, asamblarea costa 50 lei, dar macar ai un pc calumea, daca mai ai intrebari astept

| xShaarawy explică (pentru Me2):

Eu vreau o unitate dupa flanco n-am bani in mana stiti la ce ma refer vreau s-o iau in rate si vreau o unitate pana in 1.350-1.400 lei big grin

| sltlp a răspuns (pentru xShaarawy):

Doar ca idee: decat sa cumperi o porcarie si sa te plangi dupa(asa patesc toti cu astfel de pc-uri gata asamblate), mai bine pe piese.

La pcgarage, poti plati astfel:
Online, cu card bancar

Online, card Avantaj (4 rate fara dobanda)

Online, card Transilvania (8 rate fara dobanda)

Online, card cumparaturi Raiffeisen (1-6 rate fara dobanda)

Online, card credit BCR (2-6 rate fara dobanda)

Online, card Bonus Garanti (3 sau 6 rate fara dobanda)

Ramburs, la livrare

Transfer bancar (ordin de plata), depunere in cont

In rate, prin credit BRD FINANCE (inclusiv 10 rate fara dobanda)

| Me2 a răspuns (pentru xShaarawy):

M-am uitat la acel sistem care vrei sa il cumperi si....mai bine nu,crede-ma,placa aia video este nu slaba,ci foarte slaba...
Si de la pcgarage poti cumpara in rate, cum ti'a spus colegul srsdani mai sus, dar e prea devreme sa vorbim acum, la anul revii cu o intrebare, sau ..continuam aici

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Aproape o sa te poti juca gta 4 la low :)).
Serios, asta nu e sistem de gaming, ca toate gata asamblate de altfel.

Daca vrei ceva decent, eu iti recomand sa cumperi un sistem pe piese :)
Mai precis, asa: asamblare: http://bit.ly/132oyYj + sistem: http://bit.ly/17Dlxku
Cateva specificatii:
-procesor aproximativ egal in gaming cu cel din confugatia de ai sus
-4 gb ram
-placa video performanta
Daca vrei sa cumperi de la pcgarage, poti sa folosesti voucher-ul 6WXBQPKQ pentru o reducere de 1%. Si daca vrei sa dai comanda, mai intai adaugi produsele in cos(Ai la confiuratie jos, adauga produsele selectate in cos) si ulterior adaugi in cos si asamblarea.
Confguratia este incomparabila cu ce ai tu mai sus, in gaming. De cel putin 6 ori mai ok.
Daca ai intrebari, raspunzi.

| alexboss2020 a răspuns (pentru sltlp):

Nici pc-ul tau nu e prea stralucit

| alexboss2020 a răspuns (pentru sltlp):

Puteai sa adaugi un amd a8 6600k care e mult mai performant decat un pendtium dual core G2030, a8 6600k poate urca frecventa pana la 4.2 ghz si plus ca este quad core si se incadreaza mai bine la jocuri gen overwatch etc

| sltlp a răspuns (pentru alexboss2020):

Si cand te uiti la cat consuma, realizezi ca diferenta de pret mai bine o bagi in procesor decat sa dai banii la curent.
Oricum, tu realizezi ca acea configuratie era din 2013?

| IulianDornianu61 a răspuns:

Daca e maxim 1300 de lei merita... oarecum
si cred ca ai putea juca skyrim la detalii medii cu 30 fps, sau mass effect 2-3 cu 30-40 fps
din ce mi-ai zis tu cred ca placa video e integrata deci nu spera la mare lucru

| xShaarawy explică (pentru IulianDornianu61):

Atunci ar fi mai bine sa imi iau un ps3? happy big grin

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru xShaarawy):

Eu mi-as lua pc totusi, pentru ca ps3 trebuie modat, si te complici destul de tare cu el.
in plus pe pc sunt mult mai multe jocuri de cat pe ps 3.
daca ai o plasma mare sau un televizor mare totusi ia-ti ps3

| WantedBoy23 a răspuns:

Til recomand pentru ca mie imi merge GTA 5 in vreo 60 -69 fps si majoritatea jocurilor 60-70 iar minecraft 160-600