| AndreiAndrei89 a întrebat:

Ce placa video imi recomandati de vreo maxim 2-3 milioane cu care sa joc si gta 5 cu ea?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......D1P81BBBM/

Ca si posesor al acelei placi, mi-a rulat gta V mai exact pe 1920x1080 preset medium @35-40fps cu un e8400 si 4gb ram. Tu daca ai un procesor mai bunicel si inca vreo 2gb de ram mai mult ca la mine, l-ai putea rula si mai bine.

bafta!

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In 200-300 lei nu prea gasesti o placa NOUA sa iti mearga GTA 5. Poate daca cauti SH de exemplu un R7 260

http://olx.ro/oferta/placa-video-msi-radeon-r7-260-ID4rcEK.html#88a726e968

Dar iti trebuie si un procesor bun sa iti duca jocul.

| notefree a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/placi-video/msi/radeon-r7-250-oc-2gb-ddr3-128-bit/
Mai pune 130 de lei daca poti si iti iei aceasta placa crede-ma merita

| Zacase a răspuns:

Placa video de MAXIM 2-3 milioane pe care sa ruleze gta 5... sa inteleg ca vrei o placa care sa aiba acelasi pretu cu jocul? Ce fite de gameri aveti unii in voi...

| AndreiAndrei89 explică (pentru Zacase):

Din cate vad eu exista...mai informeaza-te dupa sa vorbesti.

| Zacase a răspuns (pentru AndreiAndrei89):

Ti s-a recomandat doar placi care sa poata intra cat de cat in bugetul tau, nu caresa poata duce gta 5. Din cate vad eu, tu nu prea vezi, dar era si culmea sa-mi raspunda cineva care chiar se pricepe. Nu-ti mai face sperante copile, daca chiar vrei gta 5, strange bani si ia-ti ceva calumea...

| AndreiAndrei89 explică:

Nu cred ca mai pot sa mai pun 130 lei pentru ca va trebuii sa imi schimb si sursa, procesorul etc.