| darksy36 a întrebat:

Ce placa video (de gaming) pana in 6 milioane imi recomandati?

14 răspunsuri:
| khwewljewew a răspuns:

Http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/
Placa asta este super buna rece si silentioasa, te poti juca absolut orice cu toate detaliile la maxim.

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Eu o am pe asta: https://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Si vreau sa iti zic ca sunt foarte multumit de ea ^^
[Crysis 3, si toate astea ( http://i.imgur.com/ih4bCFA.jpg ) jucate la setari maxime :3 ]

| BlackBoyHD a răspuns:

Uite aici sunt mai bune fata de de zic astia: http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/
are memorie 2GB (e foarte buna), garantia eMAG 3 ani, cupon cadou nVidia, destul de accesibila

| Gabi05 a răspuns (pentru BlackBoyHD):

Cumparati-o tu pe aia.
Daca crezi ca aia 2 gb ajuta la ceva atunci esti un mare Prost cu P mare.

VRAM-ul si BUSUL nu ajuta cu nimic.

Placa recomandata de tine e egala cu hd7750 1gb ddr5, dar hd7750 costa 430lei si a ta costa 554lei.

Habar nu ai nimic ce tine de IT si vi aici cu o petarda pe placa video, care zici ca e mai buna.

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru AndreyDjx):

De ce aia? straight face

| bogdan324 a răspuns (pentru AndreyDjx):

Aia e o petarda in jocuri, de abia duce gta 4 pe setari low, cu banii aia isi poate lua asta:
http://www.mediadot.ro/......gddr5-hdmi

| KodrutZ a răspuns (pentru bogdan324):

Da, desigur, dar 7790-ul e peste 650 Ti. Daca nu ai monitor Full HD sau mai mare, si asta e suficienta - http://www.pcgarage.ro/......play-port/ - iar restul bagi in procesor/racire/inca 4 GB ram, trebi de-astea...

| bogdan324 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da...faza e ca acum am incredere mai mare in nVIDIA la racire, am avut un radeon hd 7750 si nu mi-a placut deloc, se incalzea rau cand jucam gta 4, aveam ventilatie buna in pc, am scos si capacele dar tot acelasi lucru.Acum am o nVIDIA gtx 660 ti si sunt foarte multumit, in plus:supraincalzire-scadere de performanta si chiar moartea placii

| Gabi05 a răspuns (pentru bogdan324):

Crezi?
Hd7790 e o placa video chiar rece.

Tu ce crezi ca daca am 65 grade la placa video e mult?
Pe HD7850-ul meu am avut 105 grade in furmark.
Iar in jocuri scot cam 80grade.

Nu se strica daca se incalzeste.
Orice placa video se supraincalzeste daca folosesti toata puterea din ea.

| Stefxn a răspuns (pentru AndreyDjx):

Asta-i cea mai prosta placa video creata vreodata. Nu te lua dupa el vrea sa te pacaleasca.

| darksy36 explică (pentru Stefxn):

Stiu. happy Eu acum am gt 610 big grin. Fata de 210, tot e ceva laughing

| Stefxn a răspuns (pentru darksy36):

Si 210 nici macar nu-i gt lol. Radeon hd 7790 pare sa fie putin mai buna decat GTX 650 TI dar nu cu mult doar vreo 2-4 FPS-uri. Dar eu sunt un nVIDIA fanboy si imi plac jocurile optimizate pentru nVIDIA mai mult deci as alege un 650 ti. Depinde de tine care crezi ca e mai potrivit. Ai putea sa mai salvezi niste bani pentru un 650 ti boost daca vrei sau un radeon hd 7850.