| arpikaboss14 a întrebat:

Ce se intelege prin modat pe xbox 360? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu e musai la xbox. In general la orice consola de jocuri se intelege asa: te poti juca backup-uri de la jocuri fara disc original. La noi in Romania se intelege ca: se poate pirata fara probleme...

| arpikaboss14 explică (pentru sltlp):

Si cum se face modarea unui xbox 360 kinect? nu sti? si apropo mersi mult!

| sltlp a răspuns (pentru arpikaboss14):

Se face la o persoana specializata in asa ceva, si costa in functie de tipul modarii si de consola.
Modarea este de 2 feluri: LT si RGH. Cea lt presupune modarea unitatii optice(dvd-rom) si pui jocurile cum ai zis tu pe dvd. In functie de ce dvd-rom are consola ta, preturile in general sunt de la 100 la 300 lei. Si a doua modare, RGH, in care o sa iti pui jocurile pe un hdd extern/stick si sa le joci. In functie de placa de baza a consolei, preturile sunt de la 180 la 220. Trebuie sa ai in vedere ca iti va anula posibilitatea consolei de a trece si te juca multiplayer(ma refer pe internet). Singura posibilitate de a ramane cu capacitati online, e modarea dual nand rgh, care e 350 lei.

3 răspunsuri:
| iker03 a răspuns:

Iti modezi consola= jocuri gratis, dar pe xbox daca te joci online si te prinde o sa iti blocheze consola si nu o sa te mai joci online, daca nu ai de gand sa joci online, fa modare si is gratis jocurile