| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de antivirus este mai bun? de exemplu eu vreau avast.Sa iau avast internet security sau avast pro antivirus? care este mai bun si care este diferenta intre ele.Multumesc!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca tu vrei Avast atunci alege Avast Internet Security pentru ca ai 2 antivirusi in unu.(antivirus pentru reteaua de internet si antivirusul pentru pc) Deci Avast Pro Antivirus este inclus in Avast Internet Security + antivirusul de retea.

| mitza1234 a răspuns (pentru neluL):

Dar ce antivirus bun si free recomanzi, pentru ca valentigb a zis bit defender, eu stiu ca doar cumparat adica cu licenta e bun, in rest e cam de rahat.Tu ce recomanzi

| neluL a răspuns (pentru mitza1234):

FREE iti recomand AVG antivirus
Cu Bani recomand Kaspersky Internet Security
Daca vrei Bitdefender iti dau Bitdefender Internet Security 2013 + Licenta 3 ani prin mesaj privat.

| mitza1234 a răspuns (pentru neluL):

Pai poti sa imi dai, daca vrei

| valentingb a răspuns:

Cel mai bun antivirus la ora actuala e Bit Defender (sa ne mandrim, e romanesc) urmat de Kaspersy, indeaproape.
Diferenta consta in nivelul de protectie pe care il ofera: cate tipuri de atacuri pot opri, cat de repede, cat de mult pot dezinfecta fara a sterge fisierele utilizatorului, cate resurse consuma, si pe langa asta, au si sisteme de intretinere a PC-ului, sa-ti mearga rapid, curat, lin. Avast e pe pozitia 5 din ce imi aduc aminte, l-am folosit 3 ani, acum am schimbat pe Bit Defender. Cand am facut schimbul, Bit Defender a descoperit un fisier infectat pe care Avast in 3 ani nu l-a descoperit (era un fisier foarte vechi). Iar daca vei verifica preturile, vei fi uimit.
Care editie sa o cumperi? Depinde de ce ai nevoie, cei vedea pe site-ul lor ca o editie ofera mai mult decat alta, dar nu oricine are nevoie de sisteme de criptare a mesajelor si alte lucruri cam ..bizare. happy

| Ionut_Alberto_1990 a răspuns:

Daca vrei iti dau linkul de la avg antivirus pro, pe google play este vreo 50$ dar cine da atat.Merge foarte repede in comparatie cu avg antivirus free. Acolo poti sa-l downloadezi gratis