| MariusFlorinf15 a întrebat:

Ce windows imi recomandati?
Am un procesor Inte(R) Core(TM) 2duo CPU E8400 & 3. 00Ghz
Ram 7 GB
si placa video AMDRadeon r7 200Series 1GB
Vreau un windows bun sa nu foloseasca multe resurse eu am ales un windows 7 dar imi urca rami pana in 1.70 poate si mai bine

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

RAM-ul e o resursa ce trebuie folosita. Discutia e complexa dar 1.7 GB RAM ocupati din 7 GB RAM disponibili este foarte bine. Windows 7 nu e bine ca nu mai are suport - ti-as recomanda Windows 8.

In orice caz, Windows 8/10 Home 32 bits merg foarte bine pe procesoare ca cel pe care il ai tu cu doar 2 GB RAM. Dar "foarte bine" inseamna home/office si nu gaming.

1 răspuns:
| Andresso a răspuns:

Baga-ti windows 95.