| VladGH a întrebat:

cine stie cum scap de Delta Homes, cind deschid browserul apai prima pagina mi se deschide ea. Am folosit toate metodele posibile gasite pe Google dar nu oricum nu sa dezinstalat, ii a dracului, este ceva nou. Cuiva poate i s-a intamplat de curind chestia asta? Cine imi da o idee eficienta? Funda si un sincer multumesc.

19 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Te ajuta fratele tau uite id meu: itsoft_2011 cautama si te voi ajuta 100% remediez probleme aparute in sistemele de operare si multe altele de ani de zile la personae de peste tot Spania, Italia etc.

| VladGH explică (pentru itsoft):

Fac niste scanari cu niste programe apoi voi vedea, daca ai vreo solutie zi-mi ca ma voi descurca.

| IonutGaby a răspuns:

O dezinstalezi cu RevoUnistaler, apoi folosesti Ccleaner sau Baidu PC Faster, ca sa sterga ramasitele, sau dacanu vrei sa le descarci folosesti disk cleanup, click dreapta pe partitia cu windows/properties si disk cleanup.Reinstalezi si browser, apoi dai un restart, si intalezi din nou browser, incearca ce au zis si ceilalti useri ca sa defibezi, dar s-ar putea sa mearga pe moment.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Kampion a răspuns:

Delta Homes este o extensie. O poti ascunde ca sa numai ai Delta Homes sau o stergi definitiv.
Cum se ascunde, varianta google chrome in romana.
Da acolo la cele 3 liniute langa steluta aia unde e bara de adrese. Apasa pe acele trei liniute > lasi corsorul pe ''Instrumente > si dupa aia Extensii. Dupa aia iti arata o casuta bifata la Delta Homes, apesi pe ea si se dezactiveaza, sau daca vrei s-o stergi, apasa pe cosul ala. Si gata ai sters-o.
Fundita happy?

| VladGH explică (pentru Kampion):

Folosesc Internet Explorer, nu iti dau funda pentru ca am incercat varianta mai inainte si nu a mers.winking

| Kampion a răspuns (pentru VladGH):

Am citit mai bine intrebarea. Si mie odata imi aparea google de mai multe ori cand mise deschizea.
Nu prea mai stiu. Dar cred ca trebuie sa folosesti alt browser.

| VladGH explică (pentru Kampion):

Multumesc, eu am dezinstalat o multime de tolbaruri dar asta este cu neputinta.

| Kampion a răspuns (pentru VladGH):

Cu placere. Cand mai instalezi ceva, un joc, program etc. Vezi ca e bifat sa iti arate un toolbar sau sa iti transforme pagina de start ca un site de search principal, le debifezi!

| trance04 a răspuns:

La browserul pe care il folosesti intra la unelte-optiuni-general si acolo ai pagina de start si scrie acolo,,, www.google.ro,, apoi apply si ok

| VladGH explică (pentru trance04):

Este schimbat dar oricum mi se deschide delta. Multumesc.

| trance04 a răspuns (pentru VladGH):

Nu ai pentru ce

| Edi_Ed_1997 a răspuns:

Salut
Uite cetrebuie sa faci
Acceseaza acest site si fai exact ce face el
Apoi, intra pe mod normal
Deschide internet explorer cu click dreapta si dai proprietati
La target inlocuieste doar delta-homes cu google sau cu ce program de cautare vrei
Finalizeaza prin apply si ok
Sper ca te-am ajutat sa scapi de acest program big grin

| Edi_Ed_1997 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=HF7_Eon8Whw
sry nu a mers prima data
daca nu merge nici acum atunci cauta pe youtube how to remove delta-homes si cauta video-ul in care lucreaza in save mode