| IonutValentin14 a întrebat:

cine stie de ce merge sa ma conectez la internet, dar cand caut ceva pe google sau intru pe o pagina web nu merge, asta si la jocuri intru pe un joc online si spune ca nu e net. Doar ca eu am wireless si am incercat si cu mufa dar ma conectez si degeaba.Am si telefon si am net la el. ajutati-ma va rog.

5 răspunsuri:
| itextrat a răspuns:

Ai mai multe lucruri de verificat. Uite ceva idei: http://www.7tutoriale.ro/content/cum-rezolvam-problemele-de-retea-internet

| Ohaithar a răspuns:

Dacă ai wireless la RDS trebuie configurat routerul.

| IonutValentin14 explică (pentru Ohaithar):

Cum adica RDS? Si am configurat routerul, inainte mergea dar acum ma conectez si nu merge.

| Caraibe42 a răspuns:

1. S-ar putea sa fie din vina fire-wallului care iti blocheaza browserul sa comunice cu internetul.
2. Poate netul calculatorului merge mai greu decat pe telefon.
Incearca alt browser poate e din vina lui.

| IonutValentin14 explică (pentru Caraibe42):

Am incercat dar nu merge nici daca dau pe joc online.