| LuciWv a întrebat:

Salut TPU
Costa ceva sa-mi schimb IP-ul la ROMTELECOM aka TELEKOM?
Am ip static prin modem si vreau sa mi-l schimb,am cam loat ban pe unele servere de SA:MP ca RSS si am loat degeaba.
Vreau sa schimb IP, costa ceva in plus?
Sun la relati cu clienti si spun ca vreau sa schimb IP-ul.
Se poate efectua? costa ceva? sau daca aveti un program de schimbat IP-ul provizoriu care sa mearga la SA:MP ar fi foarte bine, dar fara HOTSPOT SHIELD
DAU FUNDA!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vrei isi dau eu un program bun de ip, upc vine ip dinamic doar pers juridice

| LuciWv explică (pentru RAY):

Da,cum se numeste?

| RAY a răspuns (pentru LuciWv):

5 euro costa programul

| LuciWv explică (pentru RAY):

5 euro special la tine?

| RAY a răspuns (pentru LuciWv):

Nu eu am nevoie de program si tu

| LuciWv explică (pentru RAY):

Mda, lasa ca am gasit unul pe net

| hypentakill a răspuns:

Folosește DHCP. Sau cmd>ipconfig /release>ipconfig /renew

| LuciWv explică (pentru hypentakill):

Am incercat cu CMD, nici un rezultat.
Dar cu DHCP nu ma prea descurc.
Stiu unde se afla, in panoul de control din browser 198.168.1.1

| hypentakill a răspuns:

Pur și simplu scrie sus adresa ta de ip în browser dacă vrei să intrigi în setările de la router, dar nu știu la ce te-ar ajuta asta. Poți să folosești tor browser care e mai bun decât orice VPN/Proxy.

| LuciWv explică (pentru hypentakill):

La ce ma ajuta un alt browser?
Mie imi trebuie ceva care sa-mi schimbe IP
Am gasit un VPN, sti freo metoda permanenta? dar fara sa sunt la relati cu clienti

| darkwisper a răspuns:

Nu cred ca costa, suna la ei si intreaba-i.
Dar de ce in numele *$%*$&!^@%$(&^%!$(#!% mai folosesti TELEKOM? Viteza si ping-ul sunt urate rau.