| SnowMc a întrebat:

cred ca mi-a murit hard diskul. Din senin computerul merge foarte sacadat, iar disk usageul pe task manager este constant la 100%. Doar ca, problema nu este legata de vreun program care il incetineste. Pur si simplu cand nu am nimic pe windows, usageul scade la 0, dar cum aprind un program, ORICE program, un simplu fisier,browser, un program, orice, usageul sare imediat la 100% si incepe sa mearga sacadat! Nu stiu daca e problema cu hardul (din ce stiu eu, daca hardul avea vreo problema nu pornea pc-ul) sau daca am vreun virus dar va rog, cei care va pricepeti sau cei care a-ti intalnit vreodata aceasta problema, ajutati-ma cu un sfat! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Dai un scan cu HDTune -> Alegi Error Scan si debifezi Quick. O sa dureze ceva, dar o sa scaneze si afli daca ai bad-uri pe HDD.

http://www.hdtune.com/

| CPAElites a răspuns:

Ai Windows 8.1?
Ai primit vreun update zilele astea?
Am si eu aceeasi problema dupa ce am primit un update la windows