| MyKkeyy a întrebat:

cu ce pot conecta hardul asta la ps3? http://www.pcgarage.ro/......-30-black/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, e ok, poti lasa formatarea ntfs(fat 32 iti da voie la maxim 4gb/fisier). Dar ntfs-ul nu. Deci e bine.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Cablu usb care e in pachet cu acel hdd extern. vezi ca daca vrei sa pui jocuri pe el sau pentru datele de la jocuri, degeaba cumperi asa ceva.

| MyKkeyy explică (pentru sltlp):

Atunci ce trebuie sa imi cumpar?

| sltlp a răspuns (pentru MyKkeyy):

Daca vrei date, cum ziceam, adica jocurile cer X gb sa opieze inaitne sa te joci, iti trebuie hdd intern. Ti-l recomand pe asta: http://bit.ly/1psenIw are un raport foarte ok pret/capacitate.
Daca nu stii cum sa il pui in consola, sunt tutoriale pe youtube. De asemenea, e bine de stiut ca nu se anuleaza garantia daca pui un hdd.

| MyKkeyy explică (pentru sltlp):

Am intern si as vrea sa-mi montez unul extern

| sltlp a răspuns (pentru MyKkeyy):

Cum doresti. Atunci ala e ok, dar nu prea vad ce ai sa faci cu el la un ps3. Ma rog, treaba ta happy.

| MyKkeyy explică (pentru sltlp):

Imi poti da un link cu unul extern functionabil? 1, 2 tb

| sltlp a răspuns (pentru MyKkeyy):

Aici poti sa cauti si tu. Cele de 2.5 inch merg direct(le conectezi si le folosesti). Cele de 3.5 inch au nevoie de alimentare separata(un cablu in ps3, alt cablu in priza). http://bit.ly/1puGWoE. Se presupune ca cele cu usb 2.0 au comaptibilitate ridicata, desi nu prea are logica...

| MyKkeyy explică (pentru sltlp):

Si pot alege pe oricare, nu trebuie sa ii fac nicio modifcare ca sa-mi mearga la ps3?

| sltlp a răspuns (pentru MyKkeyy):

Daca ps3-ul nu e modat cu cfw, dupa ce primesti hdd-ul treubie sa il formatezi fat32, altfel nu o sa il recunoasca...

| MyKkeyy explică (pentru sltlp):

Ultima versiune Rogero 4.55 si multiman 4.55.01?

| sltlp a răspuns (pentru MyKkeyy):

Da, e ok, poti lasa formatarea ntfs(fat 32 iti da voie la maxim 4gb/fisier). Dar ntfs-ul nu. Deci e bine.