| TheQuestion a întrebat:

Cu putin timp in urma am incercat sa-mi instalez windowul la pc; totul a decurs bine pana mi s-a resetat pc-ul si nu mai porneste. Imi ramane asa http://postimg.com/image/150000/img_20140521_194657-1498 86.jpg
Nu mai pot sa intru nici in bios... apas delete, imi apare "Entering SETUP..." si ramane asa...
Daca stiti cum sa rezolv problema va rog mult sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi defect BIOS-ul. Scoate-i bateria de pe placa de baza si alimentarea. Lasa-l asa o ora. Punele la loc si vezi daca merge. Daca nu poate fi dusa placa de baza. Incearca sa vezi daca nu ai un condensator electrolitic umflat: https://www.google.ro/......ps?/search

| TheQuestion explică (pentru Salontanul):

Nu merge nici asa...
Dar daca scot hard diskul si pornesc pc-ul fara, merge sa intru in bios...

| Salontanul a răspuns (pentru TheQuestion):

Inseamna ca HDD-ul este defect. Restul il stii.

| TheQuestion explică (pentru Salontanul):

Si nu mai am ce sa-i fac nu?

| Salontanul a răspuns (pentru TheQuestion):

Mai poti incerca sa-l duci la cineva care are un antivirus si sa-l puna la el la calculator si sa-l deviruseze si sa-l formateze. Daca nu merge nici asa trebuie altul.

10 răspunsuri:
| TheQuestion explică:

Nu a mers... presupun ca e ceva de la hard disk...

| K0sti a răspuns (pentru TheQuestion):

Posibil, scoate hardul si porneste-l fara!

| TheQuestion explică:

Am incercat toate variantele voastre si tot nu a mers... multumesc oricum.

| AdrenalinTm a răspuns:

Scoate-l din priza deschide carcasa pe placa de baza ai o baterie o scoti o bagi inapoi vezi daca merge adica resetezi biosul si cand il aprinzi apesi in continu pe F1

| EdyNiculae a răspuns:

Incearca sa schimbi locul ram-ilor sau daca nu merge schimba i (si eu am patit la fel si a mers )

| EdyNiculae a răspuns:

Incearca sa schimbi locul ram-ilor intre ei si daca nu merge schimba i (eu am patit la fel si dupa a mers)