| rrrroooo a întrebat:

Cum fac sa golesc C-ul la PC cand e plin dau funda daca puteti ajuta mersi! :X happy tongue

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Mai sterge din programele nefolositoare, din fisierele temporare dar nu sterge ce nu stii la ce foloseste pot fi programe esentiale pentru windows si nu formata C-ul ca pierzi Windowsul.Ai putea sa compresezi cate ceva dar niciodata folderul Windows pentru ca eu l-am compresat si n-a mai intrat in windows.

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Intri in el, si stergi ce nu mai e nevoie, adica programe nefolositoare, pentru ca daca ai acolo windows-ul, nu poti da format, sau, daca sunt programe care le folosesti mai des, te duci, si le muti in alta partitie, ex D sau E. Si daca ai doar C-ul, atunci ori apucate si sterge din chestiile care le ai in pc si nu le mai folosesti, ori mai fa o partitie sau 2, e un program pe net, create partition sau ceva de genuwinking

| Mrlove a răspuns:

Sterge ceva din "my documents" sau mutale in cealalta partitie

| Tremendus a răspuns:

Vrei sa formatezi sau doar sa faci putin curatenie? pai mergi in C:Windows/Temp si sterge tot din folder. Apoi mai mergi la C:Windows/Prefetsch si sterge tot din folder. Nu uita ca dupa aceste doua operatiuni sa stergi din Recyclebin...numai bine (si in caz ca nu iti place sa tot faci operatiunile astea: descarca, legalwinking TuneUp si iti face el treaba...

| pandaaa_1350 a răspuns:

Intra la add or remove programs. vezi ce nu mai iti trebuie si stergitongue sau instaleaza ccleaner! pe mine ma ajuta enooooooooorm! The Best! funditapuppy dog eyes?