| 0zahar a întrebat:

cum fac si eu ca sa imi copiez windowsul din calculator pe un cd daca se poate? vreau repede un raspunswinking

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu se poate.
Trebuie sa ai Kitul de instalare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba se poate. Faci o imagine de disk/partitie.
Incearca cu Acronis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0zahar, nu dau ID-uri de messenger pe TPU, mai ales la utilizatori pe care nu ii cunosc prea bine. Ti-am citit mesajul privat.
O sa-ti dau mai multe detalii.

Din suita Acronis tie iti trebuie True Image. Versiunea 10, 11 ...nu mai stiu care e ultima, dar mai elegant e...zic eu, daca descarci.ISO-ul cu Hiren's Boot
http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.14.0.zip
E vorba de un set de unelte puternice, populare, foarte utile si destul de usor de folosit.
Faci un CD bootabil cu Hiren. Iti trebuie un program ca Nero sau Ashampoo Burning Studio Free(pe care ti-l recomand). Bootezi de pe acest CD si pornesti programul Acronis True Image.
Are un meniu foarte intuitiv. Alegi sa creezi o imagine a partitiei C(cea cu Windows-ul), pe care o vei salva pe alta partitie sau hard-disk...sau mi se pare ca poti salva direct pe DVD si imaginea comprimata. Iar la restaurare, nu mai dai Create, ci Restore. Si alegi partitia C sa fie restaurata. Doar cateva click-uri. Nu e foarte greu, desi ar suna pentru inceput daca n-ai mai avut de-a face cu reinstalarea Windows-ului, partitionare si alte balarii.
Pentru si mai multe detalii, iti stau la dispozitie pe TPU.ro