| KoNeTi a întrebat:

Cum golesc memoria C. Sa mut din D in C. Vreau sa zic ca am reinstalat windows-ul si am alocat ca prostul pentru C 7 GB. Si acum am Free space 2 mb. Nu pot sa iau nici Easeus partition master nici ccleaner nici acronis pentru ca imi zice ca nu am spatiu in C. Ce pot face? Daca reinstalez iar windows tot nu merge sa sterg partitia asta.

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Odata facut C-ul cu windows nu mai poti sa il modifici decat daca reinstalezi windows-ul. Cum au zis si Colegii de mai sus trebuie sa salvezi ce iti e important pe stick si sa te apuci sa bagi winows-ul "again", Aloca spatiu suficient pentru c poti pune 40GB pentru windows xp sau 70GB pentru Windows 7.

| gelu1970 a răspuns:

MiniTool Partition Wizard Home Edition
e free. sterge din C ACTUALIZARI, PROGRAME, DRIVERE, ca sa instalezi programul. insa retine ca de multe ori folosind programe ce redimensioneaza partitia C pot aparea erori. de aceea, ieri ti-am spus sa reformatezi si sa redimensionezi discul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa bagi tot pe un stick. Apoi sa reinstalezi windows-ul, si sa steergi partitiile, te intorci inapoi si faci din nou partitiile c si d. Se aloca jma juma din spatiul pe hard sau daca vrei lasi numai un sfert pentru d. Altfel nu vad cum, pentru ca c-ul e executabil.In fine.

| bistrita1984 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si realoca-ti minim 10 GB pentru Wxp pe part.C