| Ola43 a întrebat:

Cum folosest easeUS Partition Master Free Edition? vreau sa transfer 3 gb din D in C si nu stiu cum sa fac.

Răspuns Câştigător
| gogυ a răspuns:

Pornesti partition manager, dai click pe a doua partitie si apesi resize.Tragi cu mouse-ul de marginea din stanga spre dreapta astfel incat spatiul nealocat sa se formeze intre cele doua partitii.DAI OK. Alegi partitia c si tot asa ii dai resize si o maresti cu cursorul din partea dreapta spre dreapta.DAI OK. Apesi butonul apply, bifezi ambele partitii si dai ok.Astepti sa-si faca treaba si dupa ce se restarteaza.

| Ola43 explică (pentru gogυ):

Am facut un mare... acum acei 3 gb apar sub partitii ca unallocated. cum ii pot adauga in C?

| Ola43 explică (pentru gogυ):

Am reusit pana la urma

4 răspunsuri:
| Ola43 explică:

Sunt mai greu de cap. mie imi apare partitia C cu capaticate, cat spatiu este folosit si cat este nefolosit. dedesubt apare partitia D la fel, iar dedesubt unaloccated... cand dau resize/move partition la C, apare Disk1- C-D-unaloccated, cum adaug acei 3 gb