| YrYn3l a întrebat:

Cum pot converti un fisier mp3 (care are doar un instrument) intr-un fisier midi (sau intr-un text pdf)? Am incercat cu cateva programe dar nu a mers.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

"Uat da fac?"
Nu poti sa convertesti mp3 in midi si nici in pdf.
Midi e un format clasic, ce folosea anumite coduri standardizate si asezate linia pentru un anumit fond melodic. De aceea nu o sa gasesti niciodata midi cu voce.
Iar pdf-ul e pentru documente.

| YrYn3l explică (pentru sltlp):

Asta stiu dar melodia pe care vreau sa o convertesc este doar la pian.Chiar nu se poate deloc? Pentru ca pot transforma midi in partituri cu un program, dar mp3 in midi se converteste doar ca se face o mica parte din ea.

| sltlp a răspuns (pentru YrYn3l):

Pai nu, deoarece midi-ul este alta treaba.
Poti incerca, dar nu garantez ca merge: http://www.youtube.com/watch?v=fhn4hGnRWEo