| Danyel129 a întrebat:

Cum pot face resoftarea unui Samsung galaxy mini? Precizez ca nu am cablu de date.

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Te duci in Seetings->Privacy->Factory Data Reset->Reset phone (poti activa si optiunea "Erase SD Card" pentru a sterge si toate datele de pe card). ATENTIE! Sterge tot din telefon!

| Danyel129 explică (pentru al3xander):

Am facut deja asta si tot nu merge.

| al3xander a răspuns:

Incearca sa-l resetezi din "Recovery Mode", gasesti aici un tutorial cum se face http://www.howtogeek.com/......wont-boot/
mi se pare ca la Samsung trebuie sa apesi butonul volum+ + home + power ca sa intri in recovery mode.

| Danyel129 explică (pentru al3xander):

Telefonul il am de la cineva iar tasta de volum+ nu functioneaza. Alta metoda mai exista?

| SouLIce a răspuns:

Du-te cu el la un sevice autorizat cei de acolo vor sti ce sa faca
In rest nu poti face reinstall de soft mai ales ca nu ai nici cablu de date

| georgeta27 a răspuns:

Din cate stiu eu fara cablu de date nu poti.