| tistis a întrebat:

Cum pot reincarca niste cartuse HP 655, ce kit se foloseste si de unde il pot cumpara. Aceste cartuse mai trebuie sa fie resetate dupa reumplere, daca da cum se procedeaza. Mentionez ca am o imprimanta HP Deskjet ink advantage 4615.
P.S. am gasit niste cartuse reincarcabile de la http://www.cartuseria.ro/......p655.html, dar nu sunt sigur cat de bune sunt, imi poate strica imprimanta intr-un fel?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu mi-am luat imprimanta de la eMag si cartuse resetabile de la cartuseria de aproximativ 2 ani. Sunt foarte multumit. Nu strica imprimanta. Le scoti, le incarci, le restezi si gata.

| tistis explică (pentru Salontanul):

Cum se reseteaza acele cartuse?

| Salontanul a răspuns (pentru tistis):

Scrie sub locul unde este imaginea lor: "Pentru a fi resetate cartusele pentru HP655 se scot si se introduc la loc in imprimanta." Deci: le scoti, le incarci si le reintroduci in imprimanta.

3 răspunsuri:
| Habasescu_Elena_1952 a răspuns:

Eu am folosit o serie de cartuse si am fost multumita de ele o perioada de timp destul de lunga. Acuma nu mai tin cerneala si am comandat alte cartuse tot reincarcabile.Nu mi le mai recunoaste imprimanta.De data asta m-am pacalit.Ori mi-au trimit cartise proaste sau imprimanta nu mai recunoaste alta serie de cartuse reincarcabile. Nu stiu ce sa fac! m-au costat, cu tot cu cerneala, 230 lei, cumparam o imprimanta cu tot cu cartuse cu banii astia Imprimanta nu se strica insa de la un anumit nr. de reincarcari va trebui sa curatati automat capul de imprimare (apar niste dungi orizontale pe suprafata imaginii imprimate, asta e semnul ca trebuie curatat, repetati operatia de 2 ori la rand si totul va fi ok)