| Cristian12321 a întrebat:

Cum pot rezolva aceasta eroare:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA80050E38F8
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Din cate am citit este o eroare tip BSOD.
Procesorul meu este Amd Fx 6300 3. 5GHZ turbo 4. 1Ghz
motherboard asrock 960Gm-vgs3 fx
sursa 550V
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Loominaty a răspuns:

Cam nasol, daca nu e de la overclock sau temperaturi, nu ramane decat o problema de hardware.
Ai putea sa faci un stress test la toate cu aida64.
Apoi cu prime95, apoi cu memtest86 pentru memorie(asta o sa dureze vreo 6 ore). Si vezi daca iti da bsod iar cand rulezi unul din primele 2. La ultimul o sa-ti zica el daca a gasit probleme.
Ai putea sa te uiti si la temperaturi in timpul testelor.

5 răspunsuri:
| Loominaty a răspuns:

Ai incercat sa faci overclock?

| Cristian12321 explică (pentru Loominaty):

Nu, overclockul este un domeniu in care nu am ce cauta... (precesorul asa mi l-a dat cand am cumparat pc-ul (tin sa mentionez ca l-am luat nou nout))

| Loominaty a răspuns (pentru Cristian12321):

Cand mai exact apare eroarea asta, in timp ce te joci?

| Cristian12321 explică (pentru Loominaty):

Nu, cand ma joc nu am nici o problema, se intampla cand umblu pe net sau sunt afk.

| Cristian12321 explică (pentru Loominaty):

Multumesc de ajutor, voi incerca maine sa fac testele... sper sa reusesc sa rezolv problema.

| Loominaty a răspuns (pentru Cristian12321):

Cam nasol, daca nu e de la overclock sau temperaturi, nu ramane decat o problema de hardware.
Ai putea sa faci un stress test la toate cu aida64.
Apoi cu prime95, apoi cu memtest86 pentru memorie(asta o sa dureze vreo 6 ore). Si vezi daca iti da bsod iar cand rulezi unul din primele 2. La ultimul o sa-ti zica el daca a gasit probleme.
Ai putea sa te uiti si la temperaturi in timpul testelor.