| Freky229 a întrebat:

Cum pot sa scap de acel virus "RedirecT" adica cand dau pe ceva mai tot timpul ma da pe un site unde zice ca am castigat un telefon sau tot felul de chestii. Ajutati-ma va rog cum sa scap, am reinstalat Chrome ( asta-l folosesc ) dar degeaba, iar pe Opera la fel tot am reclame, iar la Chrome am dat acolo din setari ceva reset dar in zadar.
Dau funda, daca ma ajutati corect.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Dezinstalezi browserul si il instalezi din nou.
2. Descarci Malwarebytes Antimalware si scanezi de atatea ori pana cand iti da rezultatul zero la virusi.
3. Descarci Adwcleaner si scanezi cu el. Apoi stergi si restartezi sistemul.

| raresbarbier a răspuns:

Instaleaza adblock uite link
https://chrome.google.com/......kkbiglidom