| alexandru5678 a întrebat:

Cum pot sa vad filmele de pe internet pe tot ecranul. Adica sunt full screen dar au bari negre deasupra si dedesubt. Ce pot sa face? Dau funda.
Sunt pe pc apropo nu pe tv
.

3 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Foloseste chrome

| DennisW a răspuns:

Ai mai multe variante:
- alegi din setarile playerului modul full screen (poate diferi in functie de player); vei avea insa imaginea alungita cu oameni foarte filiformi;
- alegi din setarile playerului crop. Asta insa va taia lateralele filmului, deci pierzi informatie din imagine, posibil sa ai oameni care vorbesc dar nu mai apar pe ecran;
- presupun ca ai un monitor 4:3, de aceea ai dungi negre. Daca ar fi 16:9 la modul full screen nu ai mai avea dungile. Deci, monitor 16:9.

| sanda102 a răspuns:

Încearca să apeşi pe F11